#1 2007-11-13 21:28:48

LuxFerro

Użytkownik

5636862
Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2007-11-13
Posty: 59

Muzyka

Któż jej nie kocha?
Napiszcie jaki rodzaj muzyki jest wam najbliższy, czego słuchacie na codzień, a czego w wyjątkowych sytuacjach. Może macie jeden ulubiony utwór, a może jakiś kojarzy wam się z ważną dla was osobą lub sytuacją, albo po prostu szczególnie zapadła wam w pamięć.

Jeżeli chodzi o mnie to nie zamykam się na jeden rodzaj muzyki. Moja lista na winampie zmienia się codziennie ale nigdy nie można jej zarzucić braku różnorodności (od poezji śpiewanej, przez hip-hop, rock polski, zagraniczny, metal, trip-hop, punk, alternatywe aż do muzyki klasycznej). Jedyny gatunek jakiego nie mogę znieść jest techno (i pochodne).

Chyba jako jedna z nielicznych mam swój ulubiony utwór uważam, że jak narazie żaden inny nie dorównał "leszkowi żukowskiemu" comy- a przynajmniej żaden inny nie pasuje tak bardzo do mnie. I w ogóle coma daje rady!


Uff... no to ja się troszkę wylałam- wasza kolej!

pozdrawiam

http://images31.fotosik.pl/43/dee7bbb2a6054c1dmed.jpg


KOPERNIK BYłA KOBIETą!!!

Offline

 

#2 2007-11-18 00:03:26

wojtekk

Moderator

2778890
Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2007-11-14
Posty: 137

Re: Muzyka

Kelly Chen - A Lover's Concerto ... polecam na dłuuuuuuuuuuugie jesienne wieczory.

Offline

 

#3 2007-11-18 00:23:11

FERRER

Administrator

4288843
Call me!
Zarejestrowany: 2007-11-01
Posty: 147

Re: Muzyka

ja polecam NIN

Offline

 

#4 2007-12-05 16:46:24

vrauwdeunt

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-11-14
Posty: 17

Re: Muzyka

i ja również nie zamykam się na "nie moje" rodzaje muzyki, ale mainstreamem jest dla mnie szeroko pojęta elektronika. Stroniąc od dyskotek, clubbingu i trendów zanurzam się w przestrzenie tworzone przez producentów ambient, click'n'cuts, idm, minimal... we wlasnej przestrzeni, najlepiej w 1200Watowym pokoiku odsłuchowym. Wykonawców można by długo wymieniać, więc sklasyfikuję delikatnie:

na rano: Mike Paradinas (mu-Ziq), Jaco Pastorius, Rammstein, Ellen Allien (ale kolaż!) - aby sie dobrze obudzić
do samochodu: OST "Hair", Jamiroquai, Squarepusher, ale również np. Krystyna Prońko
do pracy: Skandynawska zima (Bauri, Jega, Apparat) ale również np. Deep Forest
na popołudnie: Aphex Twin, Autechre, ale również np. Venetian Snares
na wieczor: Skalpel, Max Tundra, Nils Petter Molvaer, ale również np. Patti Smith
na noc: wujcio Depth Charge + Blowfly, The Horrorist, ale również np. Donna Regina

a generalnie lubię prawie wszystko, nie słucham jedynie bluesa i dyskotekowej tandety. I wbrew powszechnemu snobizmowi otwarcie mówię, że nie rozumiem muzyki klasycznej.

@LuxFerro: pochodne techno bywają odległe od techno, jak Coma od Elvisa Presleya

Offline

 

#5 2007-12-06 18:29:57

LuxFerro

Użytkownik

5636862
Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2007-11-13
Posty: 59

Re: Muzyka

vrauwdeunt chodziło mi o to co Ty nazwałeś bardzo trafie "dyskotekową tandetą" czyli dużo hałasu, mało ambicji


KOPERNIK BYłA KOBIETą!!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora